Novinky | Nikey

17. 08. 2023

Knihy Mezi pustinami a Rallye DAKAR 2023 budou pokřtěny na BARUM CZECH RALLY ZLÍN

Každá rallye přináší řadu neopakovatelných sportovních a diváckých zážitků. Řadu z nich dokáží zachytit fotografové a kameramani a přinést je fanouškům motorsportu, kteří třeba neměli to štěstí nemohli je vidět na vlastní oči.

Rallye DAKAR je jeden z nejtěžších závodů na světě, nejen pro svou délku, ale také pro terén. Terén těžce zvladatelný pro posádky a divákům mnohdy úplně nedostupný. Proto fanouškům jedné z nejznámějších českých rallye – BARUM CZECH RALLY ZLÍN – přináší závodní tým FESH FESH dechberoucí momenty zachycené objektivy fotografů Petra Luska a Martina Straky. Oba jsou držiteli prestižního ocenění Zlaté oko a zde, v obchodním centru Zlaté jablko máte možnost vidět výběr z fotografií z jejich knih z Rallye DAKAR 2023.

Výstava se koná od 7. do 20. srpna v 1. patře obchodního centra Zlaté jablko ve Zlíně a 18. srpna ve 13.00 proběhne křest knih spojený s autogramiádou autorů Petra Luska – Rallye DAKAR 2023 a Martina Straky – Mezi pustinami.

„Kniha Mezi pustinami volně navazuje na mou knihu Mezi oceány, která vyšla v roce 2015. Mezi pustinami nabízí reportážní pohled na dakarské dění v Saudské Arábii a to jak závodnické, tak i zákulisní. Poutavé příběhy doplněné černobílými fotografiemi jsou rozděleny do 44 kapitol,“ říká Martin Straka o své knize.

„Vybrat ty nejlepší fotky z průběhu Rallye DAKAR a publikovat je v knize je sen každého fotografa. Jsem rád, že se to v letošním roce povedlo, protože o mimořádné záběry nebyla na letošním Dakaru nouze. FESH FESH se postaral o produkci knihy ve velkém stylu vč. použití speciálních tiskových technologií,“ představuje svoji knihu Rallye DAKAR 2023 fotograf Petr Lusk.

Zájemci mohou knihy zakoupit u týmu FESH FESH prostřednictvím jejich sociálních sítí. V pátek 18.8. tým FESH FESH navíc vystaví svoji techniku před tzv. uzavřeným parkovištěm poblíž městské tržnice a oficiální program doplní i Libor Podmol, který od 14.30 předvede svoji FMX akrobatickou show.