Novinky | Nikey

20. 06. 2019

Myjte auto pravidelně....ne pro parádu, ale kvůli ochraně karosérie!

Tímto článkem bychom Vám rádi vysvětlili, proč je pravidelné mytí auta velmi důležité a žádný zodpovědny řidič by jej rozhodně neměl podceňovat.

A proč? Protože usazující se špína na vozidle do sebe natahuje vodu a ta následně začne v záhybech hlodat a narušovat protikorozní ochranu karoserie. V zimě je tento proces ještě podpořen solí, a proto byste ani v zimním období rozhodně neměli pravidelné mytí vozidla vynechávat, ba naopak, dopřát vozidlu také speciální péči v podobě voskování, protože jedině tak karoserii vozidla ochráníte před korozí.  Další výhodou pravidelného mytí vozidla v myčce s použitím vosku je ta, že se auto mnohem méně špiní. Doporučujeme proto vždy dopřát Vašemu autu to nejlepší a vybrat si program obsahující také voskování.

Další důležitá věc je ta, že auto, které je patřičně ošetřeno, lépe odolává povětrnostním vlivům. Existuje totiž tzv. vzdušná koroze, což jsou ve vzduchu se vyskytující mikročástice kovu.
Pokud se na karoserii podíváte zblízka, uvidíte jednotlivé malé body koroze. Je to vidět zejména na bílých autech. Není to vnitřní koroze karoserie, ale povrchová nečistota, která oxiduje díky vzdušné vlhkosti.
Na choulostivých místech, jako jsou třeba podběhy, podvozek, ale i blatníky, pak v usazené špíně vzniká elektrolytická reakce – koroze.
Zejména řidiči z velkoměst, kde se nachází velmi odolná mastná špína, by měli umývat svoje vozidlo častěji. Zvláště pak v oblastech s průmyslovou výrobou.

Pojďme si říct také něco o tom, co vlastně je voskování a proč je tak důležité?
Vosky jsou velkou alchymií. Dříve se používaly vosky nanášené za tepla, dnes technologie pokročila tak daleko, že stejnou práci odvedou také studené vosky.
A věděli jste, že bez navoskování by karoserie vlastně nešla následně pořádně usušit? Pokud je totiž vozidlo po umytí ošetřeno voskem, lak tolik netrpí. A za zmínku také stojí další výhody voskování. Vosk povrch laku zacelí a následně na laku neulpívá tolik nečistot. V zimě pak dokáže karoserie ošetřená voskem lépe odolávat odletujícím kamínkům posypového štěrku. Navoskování vydrží na vašem vozidle i několik týdnů a velkým bonusem je také to, že se pak auto lépe umývá. Po pořádné očistě v mycí lince pak stačí auto opláchnout vodou, klidně vlastnoručně v mycím boxu.
No řekněte sami, to už přece stojí za to, nechat vaše vozidlo pořádně navoskovat!

Samozřejmostí je také používání profesionálních produktů, určených pouze pro mycí linky, od italské firmy Auto Max. Jedná se o různé aktivní pěny, leštidla a šampony které nečistoty dokážou „rozebrat“ tak, aby šly smýt. Myčka si tak hravě poradí třeba i s mouchami z přídě vozu.

A mimochodem, věděli jste, že umýt auto v myčce je dnes jediný legální způsob, jak si očistit auto? Na ulici před domem si podle platné legislativy auto umýt nemůžeme!