Novinky | Nikey

29. 06. 2018

Netradiční exhibiční utkání ve street basketu pomohlo Mobilnímu hospici Ondrášek

Exhibičnímu utkání ve street basketbale patřilo páteční odpoledne v obchodním centru Forum Nová Karolina. Utkání čtyř ostravských týmů netradičním způsobem podpořilo Mobilní hospic Ondrášek.

Street basket je velmi populárním letním sportem. I když se jedná o „basket na ulici“, utkání se odehrálo v pátek 22. června v interiérech nákupního centra, které bylo jedním z partnerů charitativní akce. Benefiční utkání inicioval Basketbalový klub NH Ostrava ve spolupráci se společnostmi skupiny ČSAD Ostrava a dalšími partnery. Veřejná sbírka, která se u příležitosti této akce konala, pak Ondráškovi vynesla kolem 60 000 Kč. Částkou 50 000 Kč se podílela společnost ČSAD Ostrava a.s.

Turnaje se účastnili kromě A-týmu klubu NH Ostrava ještě další tři týmy. Jedním z nich byl
i tým Fesháci Oldies Club, za který nastoupil trenér A-týmu Dušan Medvecký, dále jeho asistent a šéftrenér mládeže Marek Stuchlý, sportovní manažer Ladislav Kudela, bývalý hráč A-týmu a držitel jednoho ze střeleckých rekordů Jaroslav Kovář a předseda představenstva ČSAD Ostrava a šéf dakarského závodního týmu Tomáš Vrátný.

„Ostravský basketbal podporujeme už hodně dlouho. Máme spoustu partnerů, kteří společně s námi basketu pomáhají a řekli jsme si, že by bylo dobré pomoci také někomu dalšímu, kdo to potřebuje. A Mobilní hospic Ondrášek je jednou z ostravských organizací, které odvádějí obrovský kus práce a naši pomoc si určitě zaslouží,“ komentuje uspořádanou akci Tomáš Vrátný. „Jsem také rád, že tento street ball přitáhl spoustu mladých diváků, mládežnický basket v Ostravě je jednou z našich důležitých sportovních aktivit, které chceme rozvíjet a taková podpora nám ve společenském měřítku dává smysl,“ dodává Vrátný.

Hlavními partnery této dobročinné akce jsou společnosti skupiny ČSAD Ostrava – ADIP, spol. s r.o., KAR group a.s., ČSAD LOGISTIK Ostrava a.s. a Nikey s.r.o.  Hlavním partnerem je společnost HAVEL – Internet s.r.o. a mediální záštitu nad akcí převzalo Rádio Čas.