Novinky | Nikey

13. 02. 2020

100% Bionafta (B100) NOVĚ na vybraných čerpacích stanicích Nikey

Nikey nově nabízí na čerpacích stanicích v Ostravě, Olomouci, Krnově a Kopřivnici nový produkt, 100% BIO NAFTU s označením B100.

Při spalovacím procesu lépe shoří, a tím výrazně snižuje kouřivost naftového motoru, emise polétavého prachu, síry, oxidu uhličitého, aromatických látek a uhlovodíků vůbec.Čistá bionafta není toxická, je biologicky odbouratelná a neobsahuje žádné aromatické látky ani síru. Bionafta nezpůsobuje ve vodě mikrobiologické zatížení a je pro ryby neškodná.

Má vysokou mazací schopnost (je mastnější než motorová nafta), a tím snižuje opotřebení motoru a prodlužuje životnost vstřikovacích jednotek. Nevyžaduje žádné zvláštní podmínky pro uskladnění. Lze ji skladovat ve stejných zásobnících jako motorovou naftu, kromě betonových zásobníků.

Palivo si zachovává základní vlastnosti motorové nafty, a přitom působí velmi ekologicky na životní prostředí, na motor a palivovou soustavu. Pro své vlastnosti a ekonomickou výhodnost, danou nízkou cenou oproti ceně klasické motorové nafty je důvodem, proč toto palivo začali tankovat velcí autobusoví přepravci jako např. ČSAD Vsetín, Transdev nebo Arriva, stejně jako řada dalších zákazníků.

Počet čerpacích stanic Nikey, kde půjde B100 natankovat, se bude dále postupně rozšiřovat.