Novinky | Nikey

09. 12. 2023

Šéf týmu FESH FESH, Tomáš Vrátný, si převzal v Baku titul vicemistra světa ve FIA Světovém šampionát

Šéf týmu FESH FESH, Tomáš Vrátný, si převzal v Baku titul vicemistra světa ve FIA Světovém šampionátu v dálkových rallye!

V pátek 8. prosince proběhl v ázerbajdžánském Baku galavečer Mezinárodní automobilové federace FIA, na kterém se předávaly ceny šampionům všech hlavních odvětví mezinárodního motoristického sportu. Mezi oceněnými nechyběl ani Tomáš Vrátný, šéf ostravského týmu FESH FESH, který si se svými kolegy Jaromírem Martincem a Bartlomiejem Bobou převzal titul vicemistra světa ve FIA šampionátu v dálkových rallye.

Předávání cen FIA 2023 v letošním roce pořádala Ázerbájdžánská automobilová federace (AAF) v Baku. Zdejší závodní okruh patří k nejnáročnějším v celém seriálu Velké ceny Formule 1.

Během večera se představili šampioni ze všech hlavních odvětví mezinárodního motoristického sportu. Cílem této oslavy nebylo pouze vyzdvihnout stávající vítěze, ale také představit hvězdy vycházející. Nejvíce pozornosti samozřejmě přitáhl titul pro mistra světa ve Formuli 1, který získal již potřetí ve své kariéře Max Verstappen a stáj Red Bull. Pohár konstruktérů převzali šéf týmu Oracle Red Bull Racing Team Christian Horner.

Mistrovství dálkových soutěží – rajdů (FIA World Rally-Raid Championship) v letošním roce zahrnovalo Rallye DAKAR, Abu Dhabi Desert Challenge, Sonora Rally, Desafío Ruta 40 a Rally du Maroc. Kamiony pak v tomto seriálu sbíraly body na Rallye DAKAR a na Rally du Maroc. Vítězem této kategorie T5 a mistrem světa se stal Janus Van Kasteren, Darek Rodewald a Marcel Snijders, vicemistrem světa Tomáš Vrátný, Jaromír Martinec a Batlomiej Boba a druhým vicemistrem Martin Macík s Františkem Tomáškem a Davidem Švandou.

„Pro mě i pro celý tým je to obrovský úspěch a jsme a něj velmi hrdí. Předávání cen jsme se účastnili již v loňském roce, kdy jsme si přebírali v italské Boloni titul druhého vicemistra světa. Letos je to o stupeň výše, což je skvělý výsledek,“ řekl na slavnostním večeru Tomáš Vrátný.

Závodní tým FESH FESH nasazuje na Rallye DAKAR 2024, která startuje 5. ledna v saudskoarabském městě Al’Ula, dva kamiony. Ford Cargo s Albertem Lloverou, Margot Lloberou a Marcem Torresem a Tatru Jamal s Vaidotasem Paškevičiusem, Albertem Veliamovičem a Gytisem Gaspariunasem. Tomáš Vrátný se nadcházejícího ročníku po sérii pánovaných drobných lékařských zákroků bohužel nebude účastnit.